21 Kasım 2009 Cumartesi

Sarı Ölümler Üzerine Serpildi Gri Ayrılıklar


Sarı ölümler üzerine, serpildi gri ayrılıklar..

Ümit gemisindeydi seferin..

"Göğe dayalı bir merdiven"

Ya da çöle düşmüş kafile..

~ ♣ ~

Kalabalık yalnızlıklar içinde..

Varsa, yağmurlarla yarışmalı illa!

Kim daha çok dökecek katreleri?

Sen, yine de söyle nağmeni,

~ ♣ ~

Yaprakları dağılmış gül misali,

Hepimizin bir yanı.

Yüzlerde tebessüm, çağa inat.

Gizlenir hüzün, ki değerlidir.

~ ♣ ~

Kim daha hızlı?

Bir yaprak mı, yoksa sen mi?..


~Şafak GÖKDAĞ~

14 yorum:

 1. Selam olsun. İyilik, Hamd... Sağol ihvancm. Allah eksikliğini göstermesin.

  Senden nbr? Yoğunsun sanırım bu sıralar; malum Bayram kapıda sayılır. Kolaylıklar diliyorum sana.

  "Dostları olmalı İnsanın; ruhunun ve zihninin sınırlarını zorlayacak! Herkese yetecek kadar büyük olmalı sevgisi..." (tıpkı senin g!b!)

  YanıtlaSil
 2. Her zamanki gibi çok güzel yazıların canım kardeşim...
  Emegine yüregine saglık...

  Güzel şeyler takdir edilmeli degilmi:):)

  YanıtlaSil
 3. Muallimim diyen olmak gerektir imanlı, edepli, sonra liyakatli, sonra vicdanlı. Bu dördü olmadan olmaz: Vazife çünkü büyük.
  Mehmet Akif Ersoy
  SELAM VE DUA İLE GÜL KARDEŞİM ŞAFAKNUR

  YanıtlaSil
 4. Efendim, Saygılarımla; Sizi burada görmek ne güzel, Hoş gelmişiniz. Çalışmalarınız nasıl gidiyor. Mübarek Kurban Bayramınızı en içten samimi dileklerimle kutlar; sevgi,barış ve huzur içinde bir bayram geçirmenizi dilerim.

  Recep Altun(yesilkaman.blogspot.com)

  YanıtlaSil
 5. Yaprakları dağılmış gül misali, hepimizin bir yanı....

  Yapmayın şunu... Yazmayın böyle. ( yazın ama beni uyarın yazarken içinde kalbe zararlı cümleler barındırıyor diye..)

  =)

  Hayırlı bayramlar Şafak can...

  YanıtlaSil
 6. Hoşgelmişsiniz,

  >"Dostları olmalı İnsanın; ruhunun ve zihninin sınırlarını zorlayacak! Herkese yetecek kadar büyük olmalı sevgisi..." Teşekkür ederim ihvanım :) özletme bu beyitleri, dörtlükleri, hani sen yazardın da her şiirime bi kublecik çok hoşuma giderdi benim..İyiyim şükür, yoğunluk da geçer, bu ara böyle bizim işler :) gönül ihvanıyla inşaallah görüşmek ister.

  >Teşekkürler Kardelen seni görmek güzel,Allah razı olsun..

  >Ahmed Abi,24 Kasım için çok güzel bir not bırakmışsın..Hem çok sevdiğim şairden!..Allah razı olsun..

  >Recep Abiciğim de gelmiş, mutlu oldum :)) hoşbuldum!! Çalışamalar fena sayılmaz,teşekkür ederim..Hayırlı bayramlar abi..

  >Muhtereme Elam'cım :) dikkat tabelası falan gibi mi? Kalbe zarar gelmesin, Allah muhafaza.. Seni burada görmek çok güzel,Allah razı olsun..Klavyeyi kullanan parmakların dert görmeye ;)

  YanıtlaSil
 7. Efendim, Saygılarımla; Kolay olan şeyleri zorlaştırmakta üstümüze yok. Bu devirde ve bu zamanda imanımızın zayıfladığını teslimiyette ve itaatta sıfır noktasına geldiğimizi itiraf etmekle birlikte, sizin söyleminizde de ittifak ettiğimi itiraf ederim.
  Hz. İbrahim ve Hz. İsmail için söylenecek o kadar çok şey var ki; Bu ne kuvvetli iman, bu ne itaat, bu ne teslimiyet... Öylesine bir itaat ve teslimiyet ki, incinme ve üzülme bile yok, öyle bir inkiyad ki, feryad, tereddüt ve ızdırap yok. Bunlar asla yok. Yalnız ve yalnız emrin kabulü var.

  Bu vesileyle Mübarek Kurban Bayramınızı kutlar; sevgi, barış ve huzur içinde bir bayram geçirmenizi ve daha nice bayramlara gönül huzuru içinde erişmenizi Cenab-ı (C.C.) Allah'tan niyaz ederim.
  Selam ve saygılarımla

  YanıtlaSil
 8. hüzün üzerine yine güzel bir şiiriniz ama şu var insanlar dünyadan bile hızlı öyle bir değişim içindki hiç bir anı hiçbir anına uymuyor dünya bile daha az bir dönüşümde. kimseyi artık Anlayamıyorum. Yalnızlık şiirlerdeki gibi güzel duruyo en iyisi yalnız olmak.

  Birde teslimiyetin en güzeli olan kurban bayramını kutlarım hayırlı bayramlar ve defterinize milyonlarca sevaplar girsin inş :)

  YanıtlaSil
 9. Güzel tabir. =)

  Dikkat tabelası.

  Bende tekrardan bloğunu terbik etmeye geldüm.. =)=)

  YanıtlaSil
 10. kardeşim blogspotla yeni tanıştık özelliklerini yeni keşfediyorum dediğin butonu bulup koydum :) muhabbetle

  YanıtlaSil
 11. >Amin Mehmet Hocam,rızası yolunda olalım inşaallah Rabbimizin.. Yalnızlık..Yalnızlık..Sanırım çok şey söylenir üstüne!..

  >Elam, tekrar hoşgelmüşsün ;)

  >Blogspot güzel Şener kardeşim :) tıpkı blogcunun eski hali gibi,Allah sonunu benzetmesin!..Buton işlevini yerine getirdi,sağolasın ;)

  YanıtlaSil
 12. İnce ayrıntıları severim.Bazen ayrıntıların insanlar için gereksiz olduğunu söyleseler de...

  Diyeceksin nedir bu ayrıntı? =) Hani şiirin kıtalarını ayırmışsın ya küçük yaprağa benzer işaretlerle şiire ayrı bi hava katmış, çok güzel olmuş (: Şiiri önceden okumuş beğenmiştim zati..yüreğine sağlık kardeşim...

  YanıtlaSil
 13. >Kelebeğim evet nedir bu ayrıntı diyodum tam :) aslında pek dikkatli sayılmam bu konuda..Yalnız senin de bildiğin gibi eski bir şiirim bu ve sonbaharda yazmıştım, ondan yaprakları seçtim kıta araları için..Teşkür ettim :) muhabbetle..

  YanıtlaSil